BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Rezidentūra Vokietijoje (Įvadas): Medicinos magistro studijos Lietuvoje ar vis dėlto geriau nuo pradžių studijuoti Vokietijoje?

Apie lietuvius DE. Į Vokietiją stažuotis bei kelti savo kvalifikaciją vyksta daug lietuvių gydytojų. Pačioje Vokietijoje jų yra nemažai, įskaitant dar prieš dešimtmečius išvykusius (t.y. Po Antrojo pasaulinio karo), šiuo metu iš esmės gydytojus pensininkus. Šiuolaikinė medikų karta kiek skiriasi išvykimo motyvais. Senajai kartai tai buvo bėgimas nuo “Raudonojo maro”, dabartiniai lietuviai medikai studijuoja, kiti stažuojasi, tyrinėja, rašo straipsnius ir juos publikuoja, gina disertacijas arba tiesiog dirba.

Klausimas. Ar verta Vokietijoje studijuoti mediciną nuo pat 1 kurso?

Vargu. Nebent esi vokiečių kalbos fanatas, sėkmingai dalyvavai vokiečių k. olimpiadose, debatuose ar kt. konkursuose, be vargo išlaikysi C1 lygmens kalbos sertifikatą ir Tau patiks mokytis ne tik biologiją, mediciną, farmaciją, bet ir fiziką bei chemiją vokiečių kalba (mokymosi priemones rasi Med. Stud. Portale http://www.klinik-anamnese.de/blog/studenten_leben/10-kostenlose-lernplattformen-fuer-medizinstudierende/). Tai ne tik didelė investicija, reikalaujanti daug išteklių (pastangų, laiko, pinigų), sugebėjimų, bet ir svajonė, kuri metų metais gali likti nepradėta įgyvendinti. Kodėl? Nes Medicinos studijoms Vokietijoje nuo pat 1 semestro yra taip vad. Numerus clausus (t.y. ribotas studijų vietų skaičius). Mokyklą reikia baigti 10-ukais (DE: “vienetukais”), kad patektum iš karto po mokyklos (pretenduoja 48.000 (Bewerbungen) į 9.150 vietų). Stojant reikia išlaikyti Tinkamumo testą vokiečių k.

Kita alternatyva - užsiregistravus studijų vietai, laukti asmeninio pakvietimo - tai gerokai užtruks, nes lauksi kad ir kelis metus, ypač jei atestato pažymiai nėra puikūs ar labai geri. Pvz., jei brandos atestato vidurkis žemesnis nei 2,5 balo, lauksi apie 15 semestrų; jei nori studijuoti mediciną Bavarijoje, o Tavo vidurkis 1,1 - tuomet lauksi 7 semestrus (Šaltinis: http://www.nc-klage-medizin.de/anwalt/studienplatz-einklagen-medizin/nc-medizin.php).

Beje, Vokietijoje medicinos studijų metu paprastai naudojami muliažai/manekenai, tuo tarpu Lietuvoje - turėsi galimybę prisiliesti ir prie lavonų. Vien jau dėl to užsieniečiai - taip pat ir vokiečiai - renkasi bazines medicinos studijas būtent Lietuvoje (anglų k.), nesvarbu, kad tai brangiai kainuoja (žvelgiant iš statistinio lietuvio studento pozicijos). Veikla Vokietijoje, o ne LT, lietuviams labiau patrauklesnė ilgalaikiais profesiniais, ne tik pažintiniais, stažavimosi (pvz., atliekant doktorantūros tyrimus), medicinos praktikos tikslais.

Kai jau Lietuvoje pastudijavai, pasimokei vokiečių kalbos, terminologijos, gali atlikti pažintinę praktiką Vokietijos klinikose (nuo 1 sav. iki 12 mėn.). Ten pamatysi, kaip veikia vokiška sveikatos sistema, prisiliesi prie terapinės kasdienybės ir pajusi darbo pulsą. Be to, studijų Lietuvoje metu atradus savo pašaukimą ir specializaciją - tai, kas tikrai Tau  patinka ir ką nori dirbti visą tolesnį gyvenimą, yra paprasčiau tą įgyvendinti Vokietijoje, nes čia rasi bet kurios srities rezidentūrą (LT vietų skaičius ribojamas; be to, gali tekt mokėti už rezidentūrą, kas Vokietijoje būtų kažkas iš fantastikos srities).

Pasistažuoti Vokietijoje galima atliekant praktiką studijų Lietuvoje metu. Tam reiktų pramokti vokiečių kalbą. Studijų metais galima baigti vasaros kursus  - vokiečių, taip pat dalykinės medicininės kalbos (trukmė: 1 mėn.), pvz., gavus atitinkamą stipendiją apgyvendinimui/kelionei/pragyvenimui (pvz., Technische Uni Braunschweig-> Sprachzentrum-> Sommerkurs).

Baigus medicinos studijas Lietuvoje, po to galima pasistažuoti Vokietijoje per pažintines praktika klinikose/ligoninėse. Be to, galima tobulintis pasirinktoje  teorinėje srityje gavus Vokietijos fondo stipendiją (pvz., DBU.de 1250 EUR/mėn. (x 12 mėn.) stipendija, jei stažuotės sritis būtų aplinkos medicina/farmacija, Sustainable nutrition, “Green Hospital”, medic./radiologinė tarša, med. atliekos ir pan.), taip pat pagal studentų mainus ir kitokias programas lietuviams.

>>>Ar sunku išsilaikyti tarptautinį vokiečių k. egzaminą?

Reikalingas bendrinės kalbos lygmuo: Goethe Institute (sntr. GI) B2 lygmens pažymėjimas, TestDaF arba C1 dalykinės (medicinos) kalbos egzaminas. Vokiečiai sako, kad tam reikia labai gerų žinių, paprastai lietuviškos abitūros vokiečių kalbos egzamino pakanka. Pasak GI, B2 lygiui pasiekti reikia iki 600 val. (C1 lygiui - 800 val.) kursų. Pigesnė alternatyva tam - savarankiškas mokymasis, kuomet taikomi “Non-Learning” metodai, t.y. mokymasis nesimokant.

Dar galima tapti Universiteto kalbų kursų studentu ir ruoštis DSH kalbos testui Vokietijos aukštosiose mokyklose. Tačiau tam reikia 2 semestrus mokytis nuo pat Grundstufe ir siekti DSH egzamino sertifikato, uždarbiaujant ‘Nebenjob’ pagrindais (siekiant save išlaikyti), praeis daug laiko. Pigiau, greičiau mokytis kalbos Lietuvoje (Universitete, kolegijoje), plius privačiai, išlaikyti Goethe Institute B2.

>>> Ar Vokietijoje sunku darbą susirasti studentui?

Nesunku. Bet… Vokietijoje dirbančių/uždarbiaujančių (’Nebenjobs’, ‘Aushilfe’, ‘Minijob’) užsieniečių, dažnai ir vokiečių studentų medicinos studijos nuo Lietuvoje įprastų 6 metų (magistro) užsitęsia iki 7-8-9-10 metų, todėl praktiškiau Vokietijoje susirasti stipendiją, kad būtų galima atsidėti studijoms. Šiuo atžvilgiu stipendininko ir užsidirbančio studento gyvenimas (laiko išteklių atžvilgiu) gerokai skiriasi.

>>> Ar verta “mainyti” LSMU/VU-] MF į medicinos studijas Vokietijoje?

Ne. Nes tai Tau labai daug kainuos - laiko (įstoti) + pinigų (pragyvenimui). Laiko uždarbiavimui studijų metu bus labai mažai.

Jei mąstai apie praktinę veiklą Vokietijoje - viską dar suspėsi. Gal verčiau mokytis vokiečių kalbą, plėsti savo žodyną skaitant medicinos tekstus ir straipsnius spaudoje vokiškai, klausytis Youtube ir žiūrėti TV apie gydytojus ir ligonines?.. Veikiausiai praktiškiau yra pirmiau pabaigti studijas LT. Laisvą vietą rezidentūrai Vokietijoje visada rasi gana lengvai (bent 3500e./mėn.), o pvz., doktorantūrą galėsi baigti su stipendija, jei tikrai nori atsidėti mokslui bei tyrimams, straipsnių rašymui, o ne, pvz., terapinei (kaip pagrindinei) veiklai. Tiesa, dalis klinikų remia ir skatina savo gydytojus tyrinėti savo turimoje bazėje, tad tokiu atveju disertacijos rašymui tikrai bus sudarytos tinkamos sąlygos (tiek laiko, tiek ir veiklos atžvilgiu).

>>>>>> PRAGYVENIMAS: Kur geriau - Ost ar West?

Didesnė gyventojų (+ ekonomikos) dalis telkiasi vakarinėje Vokietijos dalyje.Tačiau Rytuose medikams taip pat yra nemažai veiklos.

Jei nori ramesnio gyvenimo, gali rinktis kokį nors mažą miestelį ar net kaimą.

Kokybė Vokietijoje visur yra aukšta. Darbdaviai vokiečiai - visose srityse -
nežiūri, kur studijavai (ar Frankfurte, Bonoje, Kelne, ar Leipcige, Rostoke ir pan.), daug svarbiau yra pati asmenybė ir gebėjimai.

Medicinos studijos Vokietijoje vokiečių kalba

Medicinos studijos Vokietijoje Doktorantūra

Medicinos studijos Vokietijoje Rezidentūra

Medicinos studijos Vokietijoje Stipendijos

Medicinos mokslų daktaro studijos Vokietijoje

Medicinos internatūra ir studijos Vokietijoje

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą