BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Rezidentūra Vokietijoje (1 dalis): Gydytojai rezidentai Vokietijoje startuoja nuo 2.500 EUR + vėliau uždirba iki 5.000 eurų/mėn. (”į rankas”), chirurgai startuoja ir nuo 3.500 EUR, o baigus rezidentūrą - 10.000 EUR (”į rankas”)

Svarbiausia yra tai, kad jaunieji gydytojai Vokietijoje už rezidentūrą nemoka. Palyginimui - Lietuvoje vos 1 nemokama vieta į vaikų ligų ir vaikų neurologijos rezidentūrą. Mokama rezidento vieta kainuoja už 5.269 eurų per metus (per 6 metus - 31 614 eurų).
Stojimo į rezidentūrą Vokietijoje nėra, nes tai darbas, o ne studijos. Med. specialybės Vokietijoje retai turi ribotą vietų skaičių. Tapti šeimos ar vidaus ligų gyd. (rezidentu), jei pretenduoji, gali kiekvienas. Ir visai nesvarbu, kad LSMU/VU baigei penketais, neturi jokios darbo patirties, nemoki anglų k. ir t.t. Vokietijoje gali įsidarbinti, kur svajojai, bet kada keisti savo pasirinkimą dėl specialybės, o svarbiausia - nereikia mokėti už tai, kad galėtum dirbti.
Vokietijoje tik didmiesčiuose gydytojai konkuruoja tarpusavyje. Lietuvoje studijų metais gali nerašyti „mokslinių” darbų SMD - nes Vokietijoje jie nieko nesudomins. Tokie darbai niekur nepadės. Surinkti papildomų balų rezidentūrai Vokietijoje gali tik praktika, konkrečiu darbu sveikatos sektoriuje (pvz., vasarą).
Rezidentūra Vokietijoje nėra studijos - tad jokių paskaitų, atsiskaitymų, mokslinių darbų. Tai yra darbas, todėl gauti rezidento darbą gali tiesiog atėjęs į pokalbį ligoninėje. Gydytojo specialisto licenciją gausi išlaikės specialybės egzaminą - kada jį laikyti, ir apskritai - laikyti ar ir toliau dirbti gyd. rezidentu - sprendi tik pats. Egzaminui reikia išdirbti kelis metus norimoje srityje, atlikti tam tikrą skaičių procedūrų (intervencijų operacijų ir pan.).Deutsch pamokų apps’ai telefone padės išnaudoti kiekvieną laisvą minutę kalbos mokymuisi, išgirsti naują žodį ir jį pakartoti. Praktiką DE atlikti galima sulaukus vos 14 metų, jau nekalbant apie studentus, internus ar juo labiau absolventus, rezidentus… Medicinos/slaugos - ypač ‘welcome’. Su apgyvendinimu/maitinimu. Mokant A2 ar vos A1.
Vokiečių k. kursams DE - mokant bent A2 - galima gauti stipendiją (Uni Braunschweig, 200 km nuo Hamburgo, Rugsėjo 1-30 dienomis), kuri dengia kursus, ekskursijas,
išvykas ir į kt. miestus (su nakvyne), apgyvendinimą, maitinimą, kelionę.
Pretenduoti gali 18-30 m. studentai. Paraiška stipendijai gali būti teikiama kiekvienais metais iki gegužės 15 d.

EU piliečiai po studijų savo šalyje - kaip potencialūs rezidentai DE, panašu, kad ir ateinančius 5-10 metus bus priimami “herzlich Willkommen!” principu kaip ir iki šiol. Kodėl? Nes gydytojų - kaip ir slaugytojų, slaug. padėjėjų, med. adm. ar techn. personalo - poreikis išliks senstančioje visuomenėje, kurioje daugėja ilgaamžių, o darbo jėgos/jaunimo šalies viduje daugiau neužsiauginama. DE augimas jau ilgus metus priklauso nuo kvalifikuotų imigrantų: pramonė, Handwerk, paslaugų sektorius nuolat turi daug laisvų darbo vietų.

Nors 2017 metais DE padaugėjo 6500+ gydytojų, bet 2.000 gyd. emigravo (640 į CH), tad 40% visų gydytojų Vokietijoje vis tiek dirba 50-60h/sav., 20% net 60-80h/sav. (DE visų - ne tik medikų - dirbančiųjų vidurkis 35,6h/sav.).

Vidaus darbo jėgos pasiūla nepakankama: nors 2016/17 m.m. DE buvo 92.000 med. studentų (kasmet priimama bent po 9.100 pirmakursių), studijuojančiųjų skaičius plečiamas vangiai, nors ir planuojama steigti naujus MedFak. Jeigu ir bus įsteigti, vis tiek jie į darbo rinką įsilies tik po 6 metų. Be to, parengti gyd. brangu: 1 metų med. studijos Vokietijoje kainuoja 30.000+ EUR. Pigiau įsileisti imigrantus.

Kad vis labiau pageidaujama gydytojų specialistų (ne rezų), tai gali būti būdinga labiau didmiesčiams, tiksliau jų atskiroms ligoninėms/klinikoms, užsipildžiusioms gydytojais (nes patys vokiečiai visų pirma nori dirbti didmiesčiuose, tad yra konkurencija). Yra klinikų, kurios (beveik) neieško rezidentų, neieško paprastų gyd. spec. - nes jiems reikia vyresniųjų gyd. spec. (’Oberarzt’ų) ar netgi tik vyr.gyd. (’Chefarzt’ų). Mažesni miestai, juo labiau miesteliai ir toliau su žiburiu ieškos ir neras šeimistų, vidaus ligų gyd. (nors 2017 m. DE atsirado naujų 1900 vid.lig.gyd., 1400 šeimistų, 1270 anesteziologų…).

DE 2015 m. buvo 43.500 dirbančių šeimos gydytojų (Allgemeinmediziner), iš jų tik 37.400 verčiasi privačia gydytojo praktika (ar d. ambulatoriškai). 2018 buvo laisvos 2.600+ darbo vietos šeimistams. ‘Kassenärztliche Bundesvereinigung’ (Ligonių kasų fed. asociacija) mano, kad 2030 m. trūks 10.500 šeimistų.

Geriausi būdai DE ieškotis internatūros vietos - perskaityti vien jau esamą info lietuvių k. apie tai (Google: lietuviški key words dominančia tema) + medialiai.blogspot.com + arztinde.blogspot.com, kontaktai su kolegomis LT, taip pat DE, LT gyd. Vokietijoje FB groups’as, kreiptis tiesiogiai į lietuvius - vadovaujančius gyd. (DE dirbančius Oberarzt’ais ar net Chefarzt’ais iš LT) arba į vokiečius - Lietuvos draugus, turinčius begalę ryšių Vokietijoje (įskaitant ir medicinos sektorių), labai mylinčius Lietuvą ir lietuvius… LT laimei, yra tokių nuostabių žmonių kaip pvz., www.Wolfgang-Stetten.de
Pradėjęs dirbti Vokietijoje, rezidentas gauna 2500 eurų atlyginimą, kasmet - nuo vieno iki iki kelių 100 eurų daugiau. Už budėjimus: 200-400 eurų (už naktį). Nemokami kalbų kursai, gyvenamasis plotas (ir šeimos nariams). Vakarų Vokietijoje buto nuoma didmiesčiuose gali siekti 1.000 eurų, Rytų Vokietijoje - dvigubai pigiau. Kas mėnesį galima susitaupyti net iki 1000-2000 eurų.
Daug medikų rezidentais dirba daugiau nei 10 metų ir nė neplanuoja laikytis specialybės egzamino, nes atlyginimas yra geras. Išdirbęs 4-5 metus rezidentu, gausi bent 4.000 eurų „į rankas”.

Gydytojas asistentas (Rezidentas) be patirties Ligoninėje uždirba 4.000-4.500 EUR/mėn. (prieš mokesčius). Alga reabilitacinėje klinikoje būna paprastai mažesnė (3.500-4.000/mėn. prieš mokesčius), tačiau nemokamai teikiamas apgyvendinimas ir maitinimas, darželis vaikams.

“Į rankas” REZIDENTAS gauna bent nuo 2.500-3.500 EUR/mėn. (kas sudaro 55-60 % nuo bruto algos). Turint 3-4 budėjimus/mėn. - daugiau, priklausomai nuo krūvio. Po 5 metų rezidento alga Ligoninėje pasiekia 5.100-5.600 eurų/mėn. (t.y. bent 2.800 EUR/mėn. po mokesčių). Lietuvė K. (Kraujagyslių chirurgijos rezidentė) teigė uždirbusi 3.500 EUR/mėn. (po mokesčių) pirmaisiais rezidentūros metais (2011 m.). Lietuvis (Anesteziologijos rezidentas) teigia vėlesniais rezidentūros metais uždirbantis 4.000 EUR/mėn. “į rankas” (2017 m., G.M. duomenimis).

Gydytojas SPECIALISTAS Vokietijoje gauna bent 3.100 EUR/mėn. (po mokesčių). Lietuvė kraujagyslių chirurgė teigė uždirbanti 10.000 EUR/mėn. (po mokesčių) pirmaisiais darbo metais po baigtos rezidentūros.

Organizacines funkcijas turintis Skyriaus gydytojas (’Oberarzt’) Vokietijoje gali tikėtis net 5.000 EUR algos (po mokesčių). Kitų pakopų vadovaujančių gydytojų (’Leitender Oberarzt’, Ärztlicher Leiter, ‘Ärztlicher Manager’ -> ‘Chefarzt’ - ‘Ärztlicher Direktor’ - ‘(Leitender) Ärztlicher Direktor’ - ‘Ärztlicher Geschäftsführer’) - iki 23.750 EUR/mėn. ir daugiau.

Google:

Einstiegsgehalt Assistezarzt

Gehalt Assistenzarzt

Gehalt Facharzt

Gehalt Oberarzt

Gehalt Chefarzt

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą