BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Internatūra arba rezidentūra Vokietijoje (3 dalis): profesinio tobulėjimo galimybės arba kas (be paramos įsikūrimui+šeimai) ten tokio ypatingo palyginus su Lietuva?

Be finansinių aspektų -

(t.y. kad Vokietijos rezidentas per 1 mėn. uždirba metinę Lietuvos rezidento algą), paramos šeimai (darželiai, gerai apmokamas darbas (iš kurio galima išgyventi) net ir dirbant ne visą darbo dieną etc.), rezervuotos vietos automobilių stovėjimo aikštelėje, persikėlimo išlaidų (’Umzugskosten’) kompensavimo, taip pat - kol gausi licenciją po LT magistro diplomo aprobacijos VFR federalinės žemės institucijoje - bent jau laikino apgyvendinimo bei maitinimo (beje, suteikiamo ne tik rezidentams/internams/absolventams, bet ir studentams ir netgi moksleiviams (!) jų 1 sav.-12 mėn. praktikos metu, kartais ir apmokamos), kitokio HR Support’o

patraukliausia Vokietijoje yra didžiulės profesinės galimybės - praktikuotis, šviestis, mokytis, stažuotis (iš esmės nemokamai):

1. Be pirmosios rezidentūros (specialybės) gali nemokamai baigti antrą ar net trečią rezidentūrą. Tai gali užtrukti ir vos papildomus 2 metus, nes jau įgytas dalinis išsilavinimas yra įskaitomas į naują rezidentūrą, tereikia atlikti trūkstamas procedūras/tyrimus/ciklus. Beje, iš vienos nebaigtos rezidentūros gali laisvai “migruoti” į kitą, nebijodamas prarasti laiko - nes įskaitys tai, ką prieš tai mokeisi. Vokietijoje gali drąsiai ieškoti savo profesinio pašaukimo įvairiose srityse, kol ją pagaliau atrasi

2. Gali kelti + įgyti naują ar papildomą kvalifikaciją (pvz., greitosios pagalbos gydytojo, echoskopuotojo, radiologo etc.), oficialią specializaciją

3. Darbo aplinka, kurioje jauti vyresnių kolegų, kito personalo paramą, geranoriškumą, palaikymą, supratimą + gali betarpiškai perimti jų patirtį/žinias - ir visa tai be jokios arogancijos, konkurencijos, pavydo (nes tam Vokietijoje tiesiog nėra jokių sąlygų, juk Vokietijoje gerai apmokamo darbo pakanka visiems medikams - gydytojams, slaugytojams, slaugytojų padėjėjams etc.)

4. Sąlygos savarankiškai tobulėti (klinikos biblioteka, e.leidiniai, e. žurnalai, prieigos prie duomenų bazių), medicininės simuliacijos centras, vidiniai klinikos mokymai/seminarai, paskaitos darbuotojams) - ir visa tai nemokamai, netoliese, t.y. darbovietėje (klinikoje)

5. Sąlygos rengti disertaciją + rašyti straipsnius jau rezidentūros metu - tam lieka laiko, nes nereikia lakstyti po kelis darbus, budėjimus, kelias ligonines, skirtingus miestus (siekiant užsidirbti pragyvenimui)

6.Konkurencijos nebuvimas ir nuolatinis tobulėjimas net ir dirbant Vokietijos provincijoje (miestelyje) - darbo sąlygos čia gali būti netgi geresnės negu Santariškėse, pakankami pacientų srautai (kad nedegraduotum)

7. Tarptautinio lygio medicinos renginiai (konferencijos, mugės, seminarai) - čia pat (Vokietijoje) arba netoliese - gretimose valstybėse (AT, CH, NL, DK, UK, FR), į kurias nuskrisi pigiais skrydžiais iš artimiausio oro uosto

8. Įgyti teisę mokyti kitus rezidentus - Weiterbildungsermächtigung (für den Fachbereich X)

9. Kalbos kursai klinikoje

10. Maitinimas + skalbyklos paslaugos

11. Personalappartements - apartamentai personalui

12. Įmonės pensijų draudimas

11. Neterminuota darbo sutartis

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą