BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

M. K. Čiurlionio kvartetas KELNE (M. K. Čiurlionis Streichquartett)

M. K. Čiurlionio kvartetas (über M. K. Čiurlionis Streichquartett in Köln)

2006 m. pavasaris. Pagaliau Čiurlionis Kelne… Tiksliau - Čiurlionio kvartetas. Valio. Pagaliau aukšto lygio muzikai iš Lietuvos aplankė Reino metropolį bei vokiečiams įspūdingai pademonstravo, ką geba M. K. Čiurlionis Streichquartett.

Wallraf-Richartz-Museum

11.10

Mecenatų salė (Stiftersaal, Richartz Museum)

Prie įėjimo į muziejaus salę – 3 žmonės. Dviese pardavinėja bilietus (12 ir 8 eurų), renginio programą (1 eu) bei Čiurlionio kvarteto kūrinių CD (15 eu), kitas asmuo dalina www.scene-festival-nrw.de skrajutes. Vienoje parašyta, kad festivalio metu – Kelne – net 15 (!) koncertų iš Baltijos šalių. Teoriškai mąstant, renginiai (ypač Čiurlionio kvartetas) turėtų sulaukti bent jau tautiečių palaikymo, perpildytų salių,  gausiai dalyvaujant ir pasirodant aukšto lygio menininkams iš LT, LV ir EE šalių.

11.30 h.

Salėje apie 11 žmonių.

Pasirodo muzikantai (juodais kostiumais ir marškiniais, visai kaip dvasininkai…). Užlipę ant pakylos, nusilenkia ir atsisėda, pradeda groti. Koncertas prasideda…

Kažkas nepaprasto. Muzika nėra iš lengvųjų, bet tai kaip tik verčia prikaustyti dėmesį ir klausytis. Gana greitai gali konstatuoti – aukštas meistriškumo lygis, preciziškai tiksli technika, labai, labai švarus grojimas. Klaidų nėra. Jų meistrai paprasčiausiai nedaro. Kvartetas puikiai susigrojęs. Kūrinius atlieka ne tik įsijautęs, bet ir pakylėtas rinktinės muzikos.

 Po kiek laiko Čiurlionis Streichquartett palieka salę ir joje įsitaiso Reinbertas Eversas (Vokietija).  Gitaristas. Pasideda gerokai panešiotų natų pluoštą ant kėdės ir ant natų stovo. Derina gitarą. Atrodo, ji dera… pradeda groti.

Žinoma, meistras groja, nieko nepridursi. Bet… kažko dažnokai girdisi nešvarių garsų. Ir duslių. Ir tai pasikartoja. Svarbiausia, kad grojant ne GLISSANDO, ne piccicato, bet kartais visai paprastą arpedžio… ir nebūtinai esant dideliam tempui. Gal meistras tingėjo atlikti keletą technikos pratimų prieš gitaros koncertą (“juk sekmadienis, paprastas renginys, tai gal kam to reikia” ? Žinoma, flažoletus išgauti trečiam/antram lade yra sunku (bet ir tai jam puikiai pavyksta), bet kodėl kartais dar nuskamba vienas kitas ne toks skaidrus garsas, skambinant arpedžio?

Po keletos kūrinių meistras nulipa nuo pakylos ir išeina. Ateina Čiurlionis. Kvartetas / vėl kaip ir anksčiau/ groja nepriekaištingai. Tiesiog pasaka. Tiesa, iki didmeistriškumo dar nėra arti, bet meistriškumas yra tikrai labai aukštas.


Nuskamba keletas penteto kūrinių. Kvartetas su p Eversu (gitara). Be kita ko pagroja ir keletą Broniaus Kutavičiaus kūrinių.VALIO. lietuviška muzika Reino krašto metropolyje. Įspūdinga.

Daugiau nei 100 minučių geros kokybės garso. Ir dar pirmoje eilėje. Akustika puiki. Kvarteto atliekamų kūrinių dinamika verta dėmesio (nors gal kartais nereikėjo taip akcentuoti forte fortissimo, 180 vietų salėje esant vos 11 žmonių). Na bet kaip pažintinis koncertas Reino sostinėje taip tikrai labai gerai pavyko.

…………………………………………………………………………………………………

Kas tas Čiurlionio kvartetas? Dažnai minimas kaip reprezentacinis LT kolektyvas, gastroliuojantis iš esmės užsienyje.

GOOGLE: rezultatas - 18.500 für Čiurlionio kvartetas.

Internete nepavyksta rasti mūsiškio muzikos deimanto iš Lietuvos tinklalapio. Aukščiausio lygio kvarteto.. Gal jis neturi savo tinklapio? GAILA ir galbūt iš dalies gėda. Mums visiems, kad nemokame prezentuoti savo talentų.

Kvartetas NETURI VADYBININKO. Šias pareigas atlieka kvarteto narys (Muzikos akademijos Vilniuje bei aspirantūros Rusijoje absolventas, žodžiu, muzikas, violončelininkas) Saulius Lipčius.

Tikėtina, kad neblogai, nes kvartetas yra visur kviečiamas.

Bet… juk VOKIETIJOJE atskiri regiono dainininkai, aktoriai, dailininkai turi savo vadybininkus. Beje, ir Vokietijos lietuviai menininkai (kaip 

Violeta Urmana

Aušrinė Stundytė

 Gabrielle Odinis

Gintare Liesmann

Gintare Skroblyte

ir kt).

Tad self - marketing' ui lėšų gailėti tikrai nereikėtų.

Tarptautinio lygmens kvartetas veikia principu “SAM SEBE režiseur?” Tai tikrai nėra gerai. Nors turime kultūros vadybininkų. Ir gerų. Bet gal nemokame į juos kreiptis? Gaila…
…………………………………………………………………………………………………………….

Įdomiausia yra tai, kad LR tarnautojas, de facto ir de jure stovintis per žingsnį nuo Jo Ekscelencijos rango, dirbdamas vos už 40 km nuo Kultūros metropolio (im Rheinland), neturi išsamios info apie tautiečių renginius (kas/ kaip/ kur/ už kiek)

www.scene-festival-nrw.de

nes ko nors paklausus gali susidaryti įspūdis, kad renginys vyksta už 1 000 km, o ne už keturiasdešimties.


Vokietija, Šiaurės Reinas-Vestfalija

…………………………………………………………………………………………………………………………………………….

2006 ruduo. Pasirodo, Čiurlionio kvartetas turi (TAIP, turi) savo tinklalapį. Ir netgi 3 kalbomis!

Domeno adresas yra

http://www.ciurlionisquartet.com/

Tikėtina, kad M. K. Čiurlionio kvartetas išplės savo reprezentacinę veiklą virtualiame pasaulyje ir bus lengvai pasiekiamas per bet kurią paieškos sistemą. Arba bent jau per lietuviškus muzikos įstaigų, institucijų, kolektyvų puslapius.

Juk turime kuo džiaugtis ir kuo didžiuotis, todėl mus turi lengvai surasti tie, kas dar nežino, kas yra

M.K.Čiurlionis-Streichquartett (Čiurlionis String Quartet)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą