BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Neišnaudojame visų gynybos priemonių

“Nesąžiningi užsakovai gali sužlugdyti bet kokią įmonę”

VŽ, Nr. 201, 2005 10 31

Straipsnyje aprašoma įmonės krizė, kilusi dėl Vokietijoje areštuoto jos vilkiko bei 30.000 EUR užstato, nepagrįstai apkaltinus įmonę nelegaliu darbu. Gaila, kad dienraštyje detaliau neminima Lietuvos verslo diplomatų atsakomoji reakcija bei taikytos konsulinės gynybos priemonės - kreipimasis į atitinkamas valstybines, nevyriausybines ir privačias organizacijas, teisinės konsultacijos bei nukreipimas pas lietuvius teisininkus Vokietijoje (jų yra bent 3 kontorose).

Reikia manyti, kad Lietuvos ambasadoje (Berlyne) dirbantys ekonominio skyriaus diplomatai praleido puikią progą pademonstruoti Lietuvos ir Vokietijos dvišalių konsulinių sutarčių nuostatų veiksmingumą dėl įmonių interesų gynimo užsienyje.

Nejaugi mes vis dar nedrįstame pasinaudoti valstybės garantuojama pagalba? O gal tiesiog nedrįstame jos prašyti ir esant reikalui pareikalauti iš verslo diplomatų, išlaikomų mokesčių mokėtojų lėšomis, pagalbos? Net ir tada, kai kyla grėsmė gyvybiniams įmonės interesams? Lietuvos konsulinis statutas (LR KS) įsakmiai įpareigoja mūsų pareigūnus ginti Lietuvos piliečių ir juridinių asmenų teises, interesus bei imtis visų priemonių pažeistoms teisėms atkurti (KS 22 str.).

Be to, konsulinis pareigūnas turi padėti komandiruotiems į užsienį Lietuvos piliečiams (KS 25 str.). Išnaudokime visas įmanomas ir neįmanomas galimybes.

Kai kurie Lietuvos pensininkai, neturėdami teisinio išsilavinimo, sugeba laimėti bylas Konstituciniame Teisme ir nušluostyti nosį elitiniams advokatams. Jei mes, eksportuodami į užsienį, neapsidraudžiame (profilaktiškai), nesikonsultuojame su teisininkais, tai bent jau įvykus nenumatytam įvykiui turėtume išnaudoti visas interesų gynybos priemones - tiek derybines, inkasacines, tiek ir teisines, konsulines.

Netekę vilties, galų gale kreipkimės į Lietuvių bendruomenės atstovus. Vokietijoje yra netgi už teisinius reikalus atsakingas bendruomenės asmuo (praktikuojantis advokatas). Galbūt visuomeninis sektorius pasirodys kartais lankstesnis net už privatųjį sektorių (skolų išieškojimo įmones).

G. M.

Dienraštis Verslo žinios 2005 lapkričio 4 d., 10 psl.

Rodyk draugams

Rašyti komentarą